Facebook

 
 

Sponsorzy

Licznik odwiedzin

1116529
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
712
758
1470
28513
1116529

Z galerii

Wiktoria druga w Polsce

03.06. 2017r. w Łodzi odbył się najważniejszy turniej w Polsce, Puchar Polski Dzieci. 

W zawodach ogólnie startowało około 950 zawodników z całej Polski. Klub z Kowala reprezentowali: Karolina Kwarcińska, Wiktoria Suwała, Weronika Rudzińska, Jakub Suwała, Maciej Chirkowski, Michał Pirowski i Adrian Pajęcki.

                Pierwszy raz w historii Klubu Karate Tradycyjnego z Kowala zdobyliśmy medal w Pucharze Polski Dzieci. Szczęśliwą zawodniczką okazała się Wiktoria Suwała, której ciężką pracę i talent  zwieńczył  srebrny krążek. Wiktoria od dłuższego czasu uczestniczy w treningach starszej grupy w Kowalu oraz przyjeżdża na dodatkowe treningi do Włocławka.  Pozostanie już w historii klubu pierwszą zdobywczynią medalu na zawodach tej rangi.  To trofeum Wiktorii jest poprzedzone licznymi osiągnięciami na turniejach ogólnopolskich, strefowych i lokalnych.  Jej postawa i dotychczasowe osiągnięcia doskonale rokują co do jej sportowej przyszłości.

                O swoistym pechu może mówić Weronika, która w pierwszej walce zmierzyła się z ostateczną zdobywczynią pucharu , a  przegrała niewielką różnicą (3x2), co świadczy o wysokich możliwościach Weroniki.  Los   stawia ją często w szranki z najlepszymi. Przypomnijmy,  że na Mistrzostwach Świata w Krakowie Weronika w walce spotkała się  z wicemistrzynią świata. Miejmy nadzieję, że w listopadzie tego roku,  losowanie w Lublinie będzie dla Niej łaskawsze.

                Zabrakło też szczęścia Karolinie, która w walce do grupy medalowej przegrała,  ostatecznie zajmując  5 miejsce. Także bardzo dobrze spisał się Maciej,  który mimo swoich wysokich umiejętności i odwadze sportowej  niestety tym razem musiał uznać wyższość kolegów z Krakowa i Niepołomic.

Chcę podziękować całej drużynie, która wystąpiła w Pucharze   za solidny, ciężki trening przed zawodami. Przy odrobinie sportowego szczęścia, mogliśmy mieć dwóch lub trzech zawodników na podium. Oczywiście bardzo cieszy i napawa dumą  pierwszy medal na takim turnieju zdobyty przez Wiktorię.

Gratuluję wszystkim zawodnikom  bardzo dobrego występu i życzę  spożytkowania zdobytego doświadczenia- powiedział trener Jacek Fałkowski.