Facebook

 
 

Sponsorzy

Licznik odwiedzin

1116458
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
641
758
1399
28442
1116458

Z galerii

6 medali we Wrześni

Turniej karate we Wrześni okazał się dużym sukcesem dla zawodników z Klubu Karate Tradycyjnego Kowal. Kowalszczanie mogą się poszczycić  sześcioma medalami: dwoma  złotymi, trzema srebrnymi i jednym brązowym. Kowal reprezentowali tacy zawodnicy jak: Karolina Kwarcińska, Wiktoria Suwała, Jakub Suwała, Adrian Pajęcki, Michał Pirowski, Maciej Chirkowski, Jakub Górski i Adam Pajęcki. Zabrakło Weroniki Rudzińskiej i Artura Golona -niestety choroba zatrzymała ich w domu.

 

Wysoką formę zaprezentowało dwóch czołowych zawodników z Klubu: Kuba Górski i Maciek Chirkowski.

Kuba we Wrześni zdobył dwa złote medale. Jako junior młodszy startował  w konkurencji kata i kumite (walka). W pierwszej konkurencji kata Kuba nie miał sobie równych i potwierdził to stając na najwyższym podium.  Po słabszym występie na zawodach w Pile, w kumite we Wrześni  dominował na tatami umiejętnościami i wolą walki: wygral  6 pojedynków, w tym 4 przed czasem. Jest to pierwszy medal zdobyty przez Kubę w kumite i od razu złoty.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się też Maciek, który jako młodzik startuje w starszej grupie junior młodszy. W pierwszym kata otrzymał niższe noty za brak ukłonu. W drugim podejściu kata chcąc zdobyć podium, musiał wykonać  zadanie perfekcyjnie,  przystąpił do konkurencji maksymalnie skupiony i zdeterminowany.  Jego sportowa dojrzałość  przełożyła się na  srebrny medal. Poza tym, Maciek wraz z kolegami Michałem i Adrianem,  zdobyli drużynowo trzecie miejsce.

Wiktoria w tym roku na każdym  turnieju zajmuje czołowe pozycje, we Wrześni ukoronowaniem jej wysiłków jest srebrny krążek.  Znakomicie w zawodach wypadł Kuba Suwała, który pierwszy raz w turnieju ogólnopolskim zdobył medal srebrny.  Należy dodać, że Kuba ostatnio angażuje się bardzo w treningi, co we Wrześni zostało zwieńczone  sukcesem- po raz pierwszy na zawodach ogólnopolskich wszedł na podium i odebrał srebrny medal.  Adam Pajęcki  jako oldboy debiutował w Pile w konkurencji kata, natomiast we Wrześni zadebiutował  w walce (kumite). Adam posiada honorową pozycję najstarszego zawodnika w klubie i na turnieju,  a Jego chęć uczestniczenia w zawodach, niezłomność i wola walki jest zadziwiająca. Systematyczność i determinacja Adama w podnoszeniu umiejętności karate wzbudza podziw.

 

 Pot wylany na treningach prędzej czy później zawsze odpłaci się zawodnikowi solidną formą i miejscem na podium. Zawodnikom życzę utrzymania obecnej  jakości treningó, co może zaowocować na czerwcowym Pucharze Polski w Łodzi i Mistrzostwach Polski w Zamościu - powiedział trener Jacek Fałkowski.