Facebook

 
 

Sponsorzy

Licznik odwiedzin

1122201
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
4472
1031
7142
34185
1122201

Z galerii

Sukces w Turnieju w Pile

W miniony weekend zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego Kowal startowali w Ogólnopolskim Turnieju w Pile. Ogółem startowało 360 zawodników z regionu Północno – Zachodniej Polski.

Kowal reprezentowali : Wiktoria Suwała, Weronika Rudzińska, Jakub Suwała, Jakub Górski, Maciej Chirkowski, Michał Pirowski, Adrian Pajęcki, Artur Golon i w roli debiutantów Karolina Kwarcińska i Adam Pajęcki.

 

Turniej zakończył się sukcesem zawodników z Kowala. W konkurencji kata Karolina Kwarcińska i Jakub Górski zdobyli złote medale, Wiktoria Suwała i Michał Pirowski  srebne, a Maciej Chirkowski brązowy medal.

Kuba wygrywając zawody w grupie brązowych pasów w swoim stylu pokazał, że w turniejach ogólnopolskich nie ma sobie równych. Ogromną niespodzianką był występ debiutancki Karoliny Kwarcińskiej -pierwszy występ na zawodach i od razu pierwsze miejsce. Wiktoria i Michał zdobywając drugie miejsca udowodnili, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Natomiast wielki sukces osiągnął Maciej Chirkowski i należy mu się wyróżnienie specjalne. Mimo, że jest młodzikiem startował w grupie ze starszymi kolegami (grupa junior młodszy) i choć  młodszy  o rok od swoich rywali  uplasował się na trzecim miejscu.

W konkurencji kata w oldboy 40+ wystartował w swoim  pierwszym turnieju najstarszy nasz zawodnik Adam Pajęcki. Dla Adama był to absolutny debiut na zawodach  karate. Swoją niezłomnością  pokazuje jak może  cieszyć uprawianie karate i że  kulturę fizyczną oraz ducha  karate można rozwijać  w każdym wieku. Adam w klasyfikacji ogólnej zdobył  7 miejsce.  Wielki podziw i brawa.

W konkurencji kumite ( walki) startowało dwóch zawodników :Artur Golon i Jakub Górski. Dla Kuby był to debiut w walkach karate. Obydwaj zawodnicy mimo, że nie zdobyli medali, wykazali  na tatami wolę walki, ambicję i sportową determinację .

Turniej w Pile należy uznać za udany i  życzyć podobnych występów na innych turniejach. Powoli chłopcy z Kowala osiągają wiek umożliwiający do startów w kumite. Cieszy waleczna postawa dwóch zawodników, a niebawem dołączy do nich następna grupa - powiedział trener Jacek Fałkowski. 

 

Kliknij i obejrzyj zdjęcia w galerii.